Blogg

VÅRA BARN ÄR VÅR FRAMTID.

Att vara ung idag är inte alltid lätt. Grupptryck, mobbing, våld och droger är tyvärr vardag i mångas värld idag. Får man ett A på ett prov blir man retad för att vara en ”plugghäst” – får man ett E är man trög.

Som ung kan det vara mycket stressigt att växa upp i allt detta. Det är även svårt som förälder eller lärare att hinna med och kunna hantera detta också. För att läsa mer tryck här.

Alex Breeze är en av Sveriges främsta drogföreläsare och har hållit I SAY NO DRUGS drogföreläsningar och utbildat mer än 550 000 personer. Han turnerar konstant runt och besöker skolor, föreningar och företag över hela Sverige och när tid finns även utomlands.

Det unika med Alex är att han talar samma språk som ungdomarna och därför så når han fram till dem. Ingen somnar, gäspar eller tittar på mobilerna hela tiden när drogföreläsningen pågår. Rektorer, lärare, skolpersonal och föräldrar häpnar!

För att läsa mer tryck här.

Leave a comment

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.